Funktionärsuppgifter, Workshops och Jonas Grafs föreläsning


Evenemangsdetaljer

  • Datum:

Se funktionärsschema: https://docs.google.com/spreadsheets/d/12DWbdSYP4JQ4-FMKoOWhAi7G5qVaMrcIBFI91efBYTg/edit?usp=sharing

Jonas Graf foniater, föreläser i Katedralskolans aula under lunchen kl. 12:15-13:00. Följande Linneor har beställt lunchmacka:

Linneor lunch
Rebecka Danielsson veg
Alina Lindvall icke-veg
Jemiine veg
Louice Ekebo veg
Elin Strålnert icke-veg
Emma Gifvars icke-veg
Linnea Larsson icke-veg
Rebecka Brostedt veg
Julia Fridberger icke-veg
Julia Knuthammar icke-veg
Freja Högemark icke-veg

Fördelning av workshops:

Anci Hjulström
Scenisk kör
Vasahallen, tävlingshallen
kl. 09:00-11:45
Anci Hjulström
Scenisk kör
Vasahallen, tävlingshallen
kl.13:30-16:30 Emilia Karlborg Josefin Österhult Brehmer ledig ledig ledig ledig
Karin Eklundh
Damröstens rika rum
Folkungaskolans matsal
kl. 09:00-11:45
Karin Eklundh
Damröstens rika rum
Folkungaskolans matsal
kl.13:30-16:30 Malin Petterson Anna Lindberg Sara Linge ledig ledig ledig
Kraja – Eva och Lisa Lestander
Folklig flerstämmighet och uttryckssätt
Linköpings slott
kl. 09:30-10:15 Maya Rydberg Jemiine Ahlgren Emilia Karlborg Rebecka Brostedt Caroline Gunnarsson Josefin Österhult Brehmer Emma Gifvars Julia Knuthammar Sara Linge Rosaline Lönnroth
Kraja – Eva och Lisa Lestander
Folklig flerstämmighet och uttryckssätt
Linköpings slott
kl. 11:00-11:45 Elin Stålnert Malin Petterson Louise Karlsson Susanna Appelgren Julia Ohlsson Orell Linnea Larsson Anna Lindberg Julia Angelstrand ledig ledig
Kraja – Eva och Lisa Lestander
Folklig flerstämmighet och uttryckssätt
Linköpings slott
kl. 13:30-14:15 Louice Ekebo Rebecka Danielsson Ebba Lindgren Mathilda Lindblom Alina Lindvall Hanna Uvdal Carolina Sandström ledig
Kraja – Eva och Lisa Lestander
Folklig flerstämmighet och uttryckssätt
Linköpings slott
kl. 15:00-15:45 Julia Fridberger Freja Högemark Anna Jänich Caroline Sentell Emilia Hildebrand Sonya Zlatev ledig ledig
Emma Nilsdotter ur The Real Group
Den fysiska upplevelsen av musiken
Katedralskolan, lilla aulan
kl. 13:30-14:15 Jemiine Ahlgren Rebecka Brostedt Caroline Gunnarsson Katja Strandberg
Emma Nilsdotter ur The Real Group
Den fysiska upplevelsen av musiken
Katedralskolan, lilla aulan
kl. 15:00-15:45 Elin Stålnert Louise Karlsson Julia Ohlsson Orell Linnea Larsson Hanna Uvdal Rosaline Lönnroth Susanna Appelgren ledig
Ingrid Haking Raaby
Rensa ogräs i vokala rabatten
Katedralskolan, klassrum
kl. 13:30-14:15 Maya Rydberg Emilia Hildebrand Sonya Zlatev Susanna Appelgren Emma Gifvars Rosaline Lönnroth
Ingrid Haking Raaby
Rensa ogräs i vokala rabatten
Katedralskolan, klassrum
kl. 15:00-15:45 Rebecka Danielsson Alina Lindvall Ebba Lindgren Katja Strandberg
Merete Ellegaard
Dirigera och våga ta klivet upp på pulten!
Katedralskolan, klassrum
kl. 13:30-14:15 Julia Fridberger Freja Högemark Anna Jänich ledig ledig
Merete Ellegaard
Dirigera och våga ta klivet upp på pulten!
Katedralskolan, klassrum
kl. 15:00-15:45 Louice Ekebo Mathilda Lindblom Emma Gifvars ledig ledig
Jessica Gorlee
Complete vocal technique CVT
Katedralskolan, klassrum
kl. 09:15-10:15 Julia Fridberger Freja Högemark Anna Jänich Hanna Uvdal
Jessica Gorlee
Complete vocal technique CVT
Katedralskolan, klassrum
kl.10:45-11:45 Louice Ekebo Mathilda Lindblom Emma Gifvars ledig
Maria Röjås
Våga kula!
Katedralskolans aula
kl. 09:15-10:15 Susanna Appelgren Alina Lindvall Ebba Lindgren Amanda Åkesson
Maria Röjås
Våga kula!
Katedralskolans aula
kl.10:45-11:45 Maya Rydberg Emilia Hildebrand Sonya Zlatev Rebecka Danielsson Hanna Uvdal Julia Knuthammar Carolina Sandström Caroline Gunnarsson